У закладі освіти прийнятий та затверджений наказом наступний порядок реагування на доведенні випадки булінгу:

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, від має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу

3. Керівник закладу розглядає таке звернення та з'ясовує всі обставини цькування. надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. До складу такої комісії входять педагоги, психолог, соціальний педагог.

4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу освіти зобов'язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей.

5. У випадку, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії директор закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Такий механізм діє не лише для захисту дітей від цькування, а й протидіє булінгу над усіма учасниками освітнього процесу, зокрема освітянами та батьками.

Кiлькiсть переглядiв: 153